تبلیغات
به وبلاگ طرفداران و هواخواهان باشگاه استقلال تهران خوش آمدید ؛ امیدوارم لحظات خوب و خوشی را سپری کنید FC.ESTEGHLAL Abidelanm - مظلومی : ببخشید آقای دایی که باز هم پرسپولیس تسلیم استقلال شد!
Abidelanm
آبیدلان ، کانونی برای هواداران

پرویز مظلومی می گوید پرسپولیس فقط یک نیمه از حریف سر بوده است.

مظلومی به دایی گفت:« می بخشید آقای دایی که پرسپولیس را بردیم.»

او ادامه داد:« در نیمه دوم پرسپولیس خوب بازی کرد و این موضوع طبیعی بود. این تیم یک بر صفر عقب بود و برای جبران گل خورده مجبور بود که حمله کند. من باید این بدعت غلط را از بازیکنان استقلال دور کنم. تیم ما نباید پس از به ثمر رساندن گل عقب بکشد و من این موضوع را در رختکن به بازیکنان گوشزد کردم و به آنها گفتم که باید در نیمه دوم رو به جلو حرکت کنند که متاسفانه این کار انجام نشد و این مشکل ساختار فوتبال ایران است.

سرمربی استقلال عنوان کرد: استرس در این دیدار باعث شد بازیکنان دو تیم از فرصت‌هایشان به خوبی استفاده نکنند و موقعیت‌های فراوانی را از دست بدهند.

مظلومی در رابطه با برخورد غلامرضا رضایی مهاجم پرسپولیس با محمد محمدی دروازه‌بان استقلال اظهار داشت: درباره داوری نمی‌‌توانم صحبت کنم. به نظرم ترکی خوب قضاوت کرد و ما باید از داوران حمایت کنیم.

او در پاسخ به این سؤال که اگر این صحنه به نفع استقلال در محوطه جریمه پرسپولیس رخ می‌داد آیا باز هم چنین اظهارنظری می‌کردید، گفت: به نظر من برخوردی که در محوطه جریمه ما بوجود آمد پنالتی نبود و داور باید به بازیکن پرسپولیس کارت نشان می‌داد. رضایی با حرکت شیرجه‌وار قصد فریب داور را داشت.

گزارش تکمیلی

مظلومی پس از پیروزی یک بر صفر تیم فوتبال استقلال مقابل پرسپولیس در داربی هفتادم، در نشست خبری پس از بازی اظهار کرد: از این پیروزی بسیار خوشحالم و موفقیت استقلال را به هوادارانش تبریک می‌گویم. اینکه آنها خیلی خوشحال هستند مرا بیشتر خوشحال می‌کند. خدا را شکر که به من عزت داد و مقابل این هواداران روسفیدم کرد.

پرویز مظلومی در پاسخ به این سوال که آیا واقعا از عملکرد تیمتان راضی بودید و فکر نمی‌کنید استقلال تنها یکی دو فرصت گلزنی داشت و از آن یک پیروزی ساخت، گفت: باید دید که نتیجه چه شده است، استقلال پیروز شد. ما هم در بازی با النصر موقعیت‌های گلزنی زیادی داشتیم که نتوانستیم از آنها استفاده کنیم. وقتی ما نتوانستیم موقعیت‌هایمان را گل کنیم تقصیر حریف چیست؟ مقصر تیم ماست که نتوانسته گل بزند. من به پرسپولیس هم خسته نباشید می‌گویم اما تیمی که از کمترین موقعیت گل می‌سازد، نشان از قدرت بالایش دارد.

مظلومی گفت: ما می‌دانستیم پرسپولیس در این مسابقه انتحاری بازی می‌کند. استقلال در نیمه نخست خیلی خوب با برنامه و منضبط عمل کرد و در نیمه دوم هم پیش‌بینی می‌کردیم حریف رو به استفاده از توپ‌های بلند بیاورد و این موضوع را به بازیکنانم گوشزد کردم. در رختکن به آنها گفتم که فرض کنید ما یک گل از حریف عقب هستیم و به هیچ وجه عقب نکشید اما متاسفانه این شرایط به وجود نیامد.

سرمربی استقلال افزود: باور کنید من به بازیکنانم نمی‌گویم که عقب بکشند. برخی‌ها فکر می‌کنند من از آنها چنین درخواستی می‌کنم در حالی که تاکید‌های من مدام بر حملات بیشتر است. حتی در نیمه دوم این بازی اسماعیل شریفات را به میدان فرستادم تا با استفاده از سرعت او بتوانیم در ضد حملات باز هم به گل برسیم. وقتی یک تیم عقب می‌کشد به حریفش اجازه می‌دهد که پیشروی کند که این اصلا خوب نیست.

مظلومی عملکرد پرسپولیس در داربی هفتاد را به هواداران این تیم و علی دایی تبریک گفت و تصریح کرد: پرسپولیس هم خوب بازی کرد اما در هر حال نتیجه به سود ما تمام شد. به تماشاچیان پرسپولیس تبریک دیگری هم می‌گویم برای اینکه تنها تیم خودشان را تشویق کردند و با فرهنگی بالا حتی با وجود شکست در داربی بدون کوچکترین مشکلی ورزشگاه را ترک کردند و هیچ اتفاقی هم نیفتاد.

مظلومی با اشاره به حضور تماشاچیان استقلال در این مسابقه که کمی بیشتر از پرسپولیسی‌ها بودند، گفت: حتما تماشاچیان ما خیالشان از برد استقلال راحت بوده که با تعداد بیشتری به ورزشگاه آمدند. به هر حال ما به حمایت این تماشاگران نیاز داریم اکنون بازی با پرسپولیس تمام شد و ما از الان به فکر بازی با نماینده ازبکستان در لیگ قهرمانان آسیا هستیم. مردم باید به استادیوم بیایند و با حمایتشان از چهار نماینده ایران در این رقابتها باعث موفقیت آنها شوند. تیمهای باشگاهی اکنون حکم تیمهای ملی را دارند و موفقیت آنها آبروی فوتبال ایران را حفظ می‌کند.

وی با بیان اینکه پیروزی استقلال در دو داربی رفت و برگشت لیگ دهم تنها متعلق به او نیست، گفت: همانطور که تاکید کردم تمام مجموعه استقلال در این موفقیت‌ها سهیم هستند. من همیشه می‌گویم باخت برای من است و برد برای دیگران. هر چند برخی مرا سیبل قرار داده و پشت باخت‌ها پنهان می‌شوند. متاسفانه در یک ماه گذشته فشارهای زیادی را تحمل کردم و به هیچ وجه خواب و خوراک و آرامش نداشتم، همه تلاشم بر این بود که استقلال را به شرایط خوبی برگردانم هر چند برای قهرمانی در لیگ هیچ قولی به هواداران و مسوولان باشگاه ندادم. اما متاسفانه خیلی به من حمله شد.

سرمربی استقلال که به شدت از شرایطش طی یک ماه گذشته ناراحت بود، گفت: آنقدر به من حمله شد که تصمیم داشتم اعلام کنم خسته شدم و این همه فشار برایم کافی است دیگر تاب تحمل را ندارم، واقعا فشارها روی من بیرحمانه بود و هیچ آرامشی نداشتم. خانواده‌ام را هم به مسافرت فرستادم. برخی از دوستان می‌خواستند که نگذارند بنده این حرفها را بیان کنم. اما تحملم تمام شده و می‌گویم.

مظلومی تاکید کرد: شاید اگر استقلال در این داربی پیروز نشده بود اکنون حکم برکناری‌ام را هم صادر کرده بودند. ما واقعا سختی‌های زیادی کشیدیم. جا دارد از علی فتح‌الله زاده سرپرست باشگاه به همراه معاونینش چون ناصر حجازی و منصور پورحیدری تشکر کنم که زحمت زیادی برای جمع و جور کردن اوضاع استقلال می‌کشند و با مشکلات مبارزه می‌کنند. اگر استقلال وارد حاشیه نشود واقعا می‌تواند موفق باشد. به عنوان یک سرمربی کمبودهای تیمم را بهتر از هرکسی می‌دانم و بعضا جابجایی‌هایی را که انجام دادم برای بهترشدن شرایط تیم بود.

مظلومی با بیان اینکه با تمامی بازیکنان باید تابع باشگاه باشند، گفت: اگر بازیکنی بخواهد همگام و همسو با مسیر باشگاه و تیمش حرکت نکند ما با او برخورد می‌کنیم. بازیکن پول می‌گیرد که در اختیار تیمش باشد. بازیکنان بزرگ هر چقدر بزرگ باشند باید بدانند که تیم‌هایشان آنها را بزرگ کرده اند. آنها که در ابتدا بزرگ نبودند. آنها باید قدرشناس باشگاه‌هایشان باشند و هر چه به دهانشان می‌آید را به زبانشان نیاورند. بازیکنانی چون مجتبی جباری و بیژن کوشکی بزرگ هستند اما باید بپذیرند که تابع مجموعه استقلال باشند.

نوشته شده در تاریخ 11 فروردین 90 توسط moein tizro

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ | گرافیک | آموزش ABIDELANM کانونی برای هواداران